• Tretiaci sa v rámci školského výletu vybrali do Trnavy
        • Tretiaci sa v rámci školského výletu vybrali do Trnavy

        • 18.06.2026 23:20
        • Navštívili Západoslovenské múzeum, kostol sv. Mikuláša, radnicu a nemohol chýbať ani rýchly obed.

        • Prvou zastávkou bolo Západoslovenské múzeum, kde nás pani sprievodkyňa s krásnou prednáškou previedla celou expozíciou. Žiaci mali veľa nových zážitkov a dozvedeli sa veľa zaujímavostí.

          Druhým miestom bola radnica a kostol sv. Mikuláša. Deti sa na chvíľu ocitli v dobe stredoveku. Obliekli sa do novodobých kostýmov a preniesli sa stáročiami. Videli sme radnicu, väznicu, ktorá mala 300 rokov, starú pivnicu i ďalšie miesta.

          Nasledovala prehliadka kostola sv. Mikuláša, kde sme videli historické obrazy a pamiatky.

          No a posledným miestom bola prevádzka rýchleho občerstvenia - nachodení, unavení a vyčerpaní sme sa posadili k jedlu.

          Plný zážitkov a rôznych nových informácií sme sa spokojne vrátili do školy. Trnava je krásne historické mesto.

          Viac fdotografií nájdete v galérii:

        • Naspäť na zoznam článkov