Prečo je brána Baziliky Sedembolestnej v Šaštíne modrá?
- 18.06.2026 23:37
Začiatkom júna sa žiaci 2. ročníka spolu s rodičmi a starými rodičmi zúčastnili exkurzie KNB do našej národnej svätyne v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.
Aktívne sa zúčastnili sv. omše, ktorú celebroval Mgr. Štefan Gago.
S bratom Jeremiášom si prezreli Tereziánske oratórium so vzácnymi pamiatkami a v pivniciach pod bazilikou riešili otázku, kto tam určite nikdy nebol.
Ak prijmete pozvanie na návštevu baziliky, dozviete sa, prečo je práve brána do baziliky modrá. Naši druháci to už vedia :-)
Viac fotografií v galérii:
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
