Prváci na koňoch
- 19.06.2026 00:09
- Žiaci 1. ročníka sa spolu s triednou pani učiteľkou a pani vychovávateľkou zúčastnili exkurzie na Bodonu, len "kúsok" od školy, ale úplne do iného sveta.
Stretli sme sa v škole, kde sme si povedali pár slov o správnom správaní sa v prírode a bezpečnosti na cestách. Spoločne sa vybrali na turistiku ku koňom na Bodone.
Počas cesty mali žiaci niekoľko zastávok. Na prvej zastávke sa žiaci rozcvičili rôznymi cvikmi. Pokračovali po vale a spoznávali nielen okolie, ale aj rastlinnú ríšu. Na ďalšej zastávke riešili matematické úlohy.
Po príchode ku koňom si žiaci mohli vyskúšať kŕmenie koní a mohli sa na ne aj posadiť. Žiaci videli páva, zahrali si hry v areáli, skákali na trampolíne. Ako odmenu deti obdržali pávie perá, ktoré sa im páčili a pútali pozornosť aj okoloidúcich.
Na spiatočnej ceste deti spoznávali dopravné značky a trénovali sa v hádankách. Exkurzia spojená s turistikou sa deťom veľmi páčila.
Viac fotografií v galérii:
- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články
