• Exteriérové triedy školy pre žiakov školy v prevádzke.

• 28.06.2022 21:20
      • Hneď ráno, keď svitol deň, splnil sa nám sen.
      • Bolo to vo štvrtok, 23.06.2022.

Dali sme do užívania žiakom školy 2 exteriérové triedy na školskom dvore 2.stupňa.

Požehnaním týchto tried v exteriéry sa otvorila nová možnosť pre žiakov vo vzdelávaní sa netradičným spôsobom. Budeme tu nie len učiť, ale sa aj vzdelávať iným spôsobom. Aj počas krúžkovej činnosti, aj počas popoludňajšej činnosti inkluzívneho tímu školy. Taktiež sa tu budú konať rôzne súťaže a všetko, čo potrebuje väčší, iný  priestor k vzdelávaniu žiakov.

Témou Synody v tomto období  je: „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, spoluúčasť a misia“. Tieto slová sa v našej škole zmenili na skutok. Skutok všetkých, ktorí patríme do spoločenstva našej školy. Spoluúčasť sa prejavila tak, ako kto dokázal. Ďakujeme  milým rodičom našich žiakov aj za finančnú dopomoc k uskutočneniu tohto sna pre žiakov  školy, teda pre ich deti.

Obrázky z tohto dňa vám povedia viac.

Atmosféru tohto dňa doplnila nová tradícia školy- vyraďovanie žiakov deviatakov zo základnej školy.

Obohatení knihou „Nikdy sa nevzdávaj“ a úprimným slovom priania do ďalších študijných a osobných rokov si naši deviataci uvedomili koniec detských liet. Posedeli si v laviciach novej triedy. Naposledy v základnej škole.

Na záver sme všetci spolu poprosili našu patrónku školy sv.Máriu Goretti hymnou školy. Pieseň sa niesla doďaleka a znela v ušiach všetkých ešte dlho : Mária Goretti , si v našej škole s nami, uč to aj nás, my nevieme byť sami.

Nikdy nie sme sami. My v našej škole to vieme a preto za všetko ďakujeme. Komu?

Bohu láskavému, ktorý sa nám ukazuje aj v takej  podobe, ako bol náš  slávnostný deň.

Deň, kedy sa splnil náš sen!

Vaša riaditeľka Helenka.

Celý fotoalbum nájdete po kliknutí na nižšie priloženú fotografiu: